Svátek má: Státní svátek

Politika

Velikost textu:

Tři nezralé dvanáctileté děti pronesly srdceryvný projev k demonstrantům

Tři nezralé dvanáctileté děti pronesly srdceryvný projev k demonstrantům

"Zemana a Babiše do koše! Kam s Kalouskem a s Němcovou? Fica do basy! Kam s Kiskou?" ptá se ve svém komentáři současného dění publicista  Zdeněk Hrabica.

Tady se pak hlasitě demonstrovalo u drátěného srdce za demokracii a svobodu
17. března 2018 - 21:50

"Před námi se denně rozprostírá prapodivný svět. Kdysi Karel Čapek poznamenal, že se starými lidmi prý starý svět odchází, s mládím nový svět přichází. Stejně jako Karel Čapek napsal, že existuje život před psem a se psem. To už je přece jenom laskavější. Můj přítel Egon Bondy napsal a sdělil mi, že nad světem jednou pevně zavládnou nedospělci, v každém jazyce jim říkají jinak. Budou ovlivňovat konzumní pravidla, nutit své rodiče, aby byli inn. Hitler hnal v posledním záchvěvu do války nezralé dorostence a žehnal jim na smrt. Nakonec nad smrtí zvítězil život!" míní publicista Zdeněk Hrabica.

"Svého času dali jinde jiní početným houfům skoro dětí do rukou knížečky, aby jimi mávali nad hlavami. Aby hnaly nezralé děti odrostlé k převýchově a k prozření. Už jsme je dohnali!," konstatoval známý autor knih."Na pražském pidiprostoru – na Náměstí Václava Havla – vedle Národního divadla – se před několika dny shromáždily stovky středoškolských studentů, aby ti pak hlasitě demonstrovali u drátěného srdce za demokracii a svobodu. Za svobodu projevu v České televizi, za dodržování Ústavy – proti Zemanovi a Babišovi," popsal událost Hrabica.

"Tři nezralé dvanáctileté děti - ze ZŠ Svaté Voršily – ve světle ramp zde pronesly srdceryvný projev k demonstrantům proti Zemanovi, proti Babišovi, proti návratu komunismu. Kály se, že zatím nemají volební právo, ale jednou jim bude patřit tento momentálně podlý svět. Dav jásal, dav běsnil. Pryč se Zemanem, pryč s Babišem! Byl jsem u toho! " líčí to, co viděl, známý publicista.

"Večer na mne sypali jiní – tentokrát mnohem dospělejší z České televize obrazy rozbouřeného padesátitisícového davu na bratislavském Náměstí Slovenského národního. Dav žádal předčasné volby, ozvaly se hlasité výkřiky a nápisy „Fico do basy“.  V Praze mluvil k Čechům z České televize slovenský velvyslanec Peter Weiss! Musel předeslat, že v Praze zastupuje hlavu svého státu. Neopomenul vzpomenout, že tato nenadálá situace, která se rozlévá už nejenom do slovenských, ale i českých měst - nahrává kotlebovcům a komunistům. Boží prostoto, to snad ani ne! Pamatuji, když mladí nosili před více než dvěma desetiletími placky s nápisem Havel na Hrad a I love Peter Weiss! " zavzpomínal Hrabica.

Agresorem je dneska každý, kdo napadne jinou zemi dříve, než USA

"Další demonstrace jsou na obzoru! Moderátor odkazuje na Gustáva Husáka, prý normalizátor při vzbouřeních nabádal, aby zůstal čas na práci! Fuj, řičel dav. Nezbývá než chvíli počkat, co bude dál! " s obavou uzavírá svůj komentář Zděnek Hrabica.

(ps, Našerepublika.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)