Svátek má: Zdeněk

Politika

Velikost textu:

Vláda Petra Nečase může nést s hrdostí název Bakalova vláda

Vláda Petra Nečase může nést s hrdostí název Bakalova vláda

"Inaugurace prezidenta byla českou pravicí, tedy tzv. demokratickými stranami očekávána jako mana nebeská. Veškerá politická reprezentace TOP 09 ve sněmovně se oblékla do černého, připnula odznaky Václava Havla na klopu a očekávala okamžik" začíná komentář Jiřího Paroubka.

Bývalý premiér Jiří Paroubek
10. března 2018 - 08:15

"Ano  očekávala okamžik, kdy v projevu prezidenta najde šťastnou záminku k tomu, aby pompézně opustila sál. TOP 09 ve sněmovně má sílu Ferdy Mravence spojeného s Broukem Pytlíkem. A tak musí čekat na tyto šťastné chvilky, kdy může dojít k jejímu zviditelnění. Je to vlastně vítaná změna po stereotypních útocích na premiéra v demisi, trošku využít druhý příhodný terč," líčí  Jiří Paroubek na webu Vaševěc.cz v komentáři, který nazval Pravice z Hradu rovnou do politické žumpy.

"Ale poslanci TOP 09 nebyli sami. K odchodu zavelela někdejší předsedkyně sněmovny a dlouholetá poslankyně ODS Němcová, za níž není vidět vlastně žádná konkrétní práce. Prý už to nemohla poslouchat. Ke kverulantům z TOP 09 a Němcové se ještě připojili někteří další výtečníci. To jsou zejména ti, kteří neunesli porážku svého favorita Jiřího Drahoše v prezidentské volbě. Dlužno ovšem dodat, že Miloš Zeman vcelku zbytečně hovořil o médiích, kde je každému jasné, že jsou prostě protizemanovská a že jen hledají každou záminku k tomu, aby mohla na M. Zemana a jeho okolí zaútočit," konstatoval bývalý premiér Paroubek.

"Zdeněk  Bakala je prostě fenomén české politiky a bylo by jistě v zájmu země, kdyby se svého vydavatelského domu, který stále používá jako svůj politický meč a štít, zbavil. Tedy, aby jej rychle prodal někomu, kdo nebude tak zašpiněný jako on. Připomeňme, že tento stále ještě financiér Knihovny Václava Havla v roce 2004 zakoupil za cca 10 mld. Kč těžařskou společnost OKD a vytěžil z ní, během následujících let, spolu se svým společníkem, podle různých odhadů 100 – 120 mld. Kč. A tyto peníze investoval ve zdrcující míře mimo Českou republiku. A ještě stačil Českou republiku pomluvit jako zkorumpovanou zemi, kde charakterní velkopodnikatel jako je on prostě nemůže investovat svoje peníze. A poté se z krachující uhelné společnosti evakuoval do své vily u Ženevského jezera. Úžasný příběh," poznamenal Jiří Paroubek.

Bakala soudem uznaný gauner, sponzoruje Knihovnu Václava Havla

"Je zřejmé, že tento muž před volbami v roce 2010 financoval částkou v souhrnu se blížící dvaceti milionům korun stranám budoucí pravicové koalice volební kampaň. Tedy platil kampaně ODS, TOP 09 a Věcí veřejných, takže se dá říci, že tato pravicová vláda vedená v letech 2010-2013 P. Nečasem může nést s hrdostí název Bakalova. On byl u jejího zrodu. V jeho zájmu tato vláda postupovala, například tak, aby jaksi v tichosti pozapomněla na Bakalův veřejný příslib odprodat více než 43 000 nájemních bytů OKD jejich nájemníkům za pro ně výhodné ceny. Prostě Bakalovi se těch pár desítek milionů korun, které investoval do stran české pravice, skvěle vyplatilo," má jasno Jiří Paroubek

"Zmíněné byty OKD prodal podle informací ze zákulisí za nejméně 20 – 25 mld. Kč. TOP 09 by se neměla stydět za to, že je někdo s Bakalou spojuje, vždyť Bakala a Schwarzenberg jsou staří přátelé, kteří spolu udělali minimálně jeden krásný business. Stačí říci jedno slovo: Becherovka. Hoši koupili od státu zavedenou státní firmu a po čase jí za větší peníz prodali zahraniční firmě Pernod. Jinak řečeno: Neprodej to, když je to tak výhodné," připomíná Jiří Paroubek důležité přátelství, který přinesl byznys politikům TOP 09.


"No a ČT by se sama nad sebou měla také zamyslet, zda by neměla přehodnotit svůj přístup k veřejnému prostoru. Miloš Zeman se celkem po právu může zaštiťovat nedávnou mediální analýzou, podle které ČT ve svých pořadech poněkud silně preferovala představitele politické pidistrany TOP09," radí Paroubek.

"Závěrem si to řekněme otevřeně. Pan prezident, i kdyby mluvil hlasem andělským, hledali by pánové z TOP 09 a další pokrokoví představitelé české pravice důvody pro předčasný odchod z Vladislavského sálu Pražského hradu. Je to především jejich ostuda. Je mi jich upřímně líto. Takhle v budoucnu žádnou bitvu nevyhrají," uzavřel svůj  komentář Jiří Paroubek.

(ps, Vaševěc.cz, Prvnizpravy.cz, foto: ps)