Argumenty docházejí. Jedinou metodou jsou urážky, říká Hamplová

politika

Senátorka Jana Zwyrtek Hamplová se ohradila proti manipulacím a lživým tvrzením, které se objevily v médiích ohledně semináře o opatřeních v době covidu, který se pořádal přímo na půdě Senátu.

Argumenty docházejí. Jedinou metodou jsou urážky, říká Hamplová
Jana Zwyrtek Hamplová, senátorka
19. června 2024 - 06:05
 
V pondělí 3. června 2024 se v budově Poslanecké sněmovny uskutečnil seminář nazvaný Analýza proticovidových opatření. Konal pod záštitou poslance Vladimíra Zlínského, zvoleného na kandidátce SPD, úvodní slovo přednesl předseda SPD Tomio Okamura.

Server Denik.cz o semináři informoval článkem s titulkem "Seminář v Poslanecké sněmovně o opatřeních proti covidu posloužil k šíření lží". V článku je monžé se dočíst, že na semináři zaznívaly mnohokrát vyvrácené nesmysly a lži, a to i z úst "některých zákonodárců" (v textu je zmíněno např. jméno senátorky Jany Zwyrtek Hamplové). Ta se proti článku následně ohradila v komentáři, který uveřejnila na svém oficiálním facebookovém profilu.

„Ve sněmovně na veřejném semináři se prý lhalo. Proč byl tedy seminář na obdobné téma v Senátu neveřejný? Aby se tady veřejnost nemohla ptát?

Tak to bychom měli. Článek o semináři ve sněmovně o opatřeních v době covidu a hlavně vakcinaci splnil svůj cíl. Pozurážet zúčastněné vystupující v čele se mnou - i publikum. O obsahu semináře jsou tam totiž tak tři čtyři věty, navíc nepravdivé - jinak je to pouze mediální útok, nic víc. Ani se neobtěžovali nám zavolat.

Nově zvolený europoslanec Ondřej Dostál, Tomáš Nielsen, lékaři a další musí koukat. Též tam vystupovali. Asi jsem byla na zcela jiné akci, než o které Deník píše. Ta hysterie v textu nejen proti mně je už ale skoro trapná. Odpovědným asi ujíždí pěkně nervy.Kdyby bylo všechno v pořádku a růžové, musím se pak ptát, proč seminář za top obsazení všemi odbornými institucemi na půdě Senátu o možných následcích očkování byl v uzavřeném režimu, tedy neveřejný, o jeho konání jsme se dozvěděli nahodile (jinak tam patrně byly jen ty instituce), a o prezentacích tam promítaných nám bylo především doporučováno, ať je nezveřejňujeme???

Otázky, které tam padaly (zejména z trojice Hamplová, Pirk, Chalánková), by nepochybně zaujaly. Například o tom, že náhle umírá mnoho relativně mladých a zdravých lidí (prof. Pirk), o šaržích vakcín (J. Chalánková), a o očkování dětí z rozhodnutí ministra proti doporučení SUKLu, o evidenci krve očkovaných a neočkovaných, a další z mé strany.

Urážky deníku přejdu, jakkoli jsou hrubé. Splnil totiž nepochybně zadání - protože tématu, kterému se s řadou kolegů věnujeme na úkor svého volna už čtyři roky, už odpovědní ví, že neutečou. Argumenty začínají docházet, tak jedinou metodou jsou urážky a uzavřené semináře, které to mají přikrýt, jak je vše v pořádku. Není. I kdybychom měli pravdu jen z poloviny, je to alarmující.

Psali jsme:

A ti odpovědní to vědí - proto přišla po delší době zase fáze útoků na nás “od počátku odvážné”, kteří to i dnes říkáme nahlas a na seminářích veřejných. Až na podobný seminář na půdě senátu bude odvážně připuštěna veřejnost, můžeme se začít seriozně a konečně s vážností odpovídající situaci věcně bavit. Vše ostatní je zatím snaha před pravdou utíkat, vyhýbat se jí, a ty, co kladou zcela patřičné otázky, urážet. Nic víc.

Smutná doba, co se tu děje. Kdysi byla novinařina o něčem jiném," okomentovala úroveň či záměrnou manipulaci novinářů ze serveru Denik.cz senátorka Jana Zwyrtek Hamplová.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?