Dvě gumy! Hodnotový prezidentský pár podle Fialy, nevěří Holec

politika

Prezidentský týden začal prvním kolem volby, která nám podle moderátora Petra Holce dala aspoň na nějaký čas oddych od „Danuše – mistryně prázdnoty“. Lidé pochopili, jak moc velký fake taková kandidátka je.

Dvě gumy! Hodnotový prezidentský pár podle Fialy, nevěří Holec
Eva a Petr Pavlovi
20. ledna 2023 - 09:01

Své pravidelné vysílání nazval Petr Holec „velký prezidentský stream“. Tento týden se totiž věnoval výhradně předvolební kampani, která podle něj ze strany některých vypadá značně monstrózně. Komentátor konfrontoval třeba slova Petra Pavla, jak chce být prezidentem všech.

Prezidentský týden začal prvním kolem volby, která nám podle Holce dala aspoň na nějaký čas oddych od „Danuše – mistryně prázdnoty“. Lidé pochopili, jak moc velký fake taková kandidátka je.

Zbyli tedy dva kandidáti, které hned jednoznačně rozdělil premiér Fiala. Definoval druhé kolo jako souboj mezi „populismem, lží a příklonem k Rusku“, čímž je samozřejmě míněn Andrej Babiš, a „demokracií, respektem k ústavě a prozápadní orientací“. Ty symbolizuje generál Petr Pavel a Holce mimořádně pobavilo, že bývalý komunistický rozvědčík, který převlékl kabát, má ve Fialově mysli jako svou největší výhodu zrovna hodnoty.

Zakladatel Fialovy strany ODS Václav Klaus jeho slova pro server parlamentnilisty.cz přeložil tak, že je to „dezinterpretace a urážka 35 procent voličů“. Podle Holce má naprostou pravdu.

I Petr Pavel opakoval, že nás čeká „střet dvou světů“. Svůj svět popsal jako „postavený na hodnotách“, férový, slušný, nabízející řešení, respektující pravidla. A dodal, že tento svět „reprezentuji já s více než polovinou občanů této země“.


„Tohle je kandidát, který všem sliboval: Já budu spojovat Česko,“ ukazoval Holec s tím, že najednou tu máme dva světy.

 A navíc podle Holce generál asi neví, kolik má Česko obyvatel, protože ani součet se všemi kandidáty, co ho podpořili, nedá ani náhodou většinu obyvatel.

Když si k tomu připočteme další kandidátovy výroky, třeba že by nejmenoval Tomia Okamuru ministrem školství, aby neohrozil mravní výchovu mládeže, dostáváme překvapivý obraz kandidáta, který chtěl sjednocovat.

Pak moderátor připomněl všechny výstupy generálových fanoušků směrem nejen k Andreji Babišovi, ale i k jeho voličům z venkova, kteří se o sobě třeba mohli dozvědět, že jsou dementi a že si mažou na chleba hnůj.

„Pokud takhle se chová tábor dobra, tak bych si fakt nepřál vidět tábor zla,“ dodal k tomu Holec.

Jako hlavní terč si našli Babišův billboard nabádající k míru. Ve stejné době Jindřich Šídlo (v jiné souvislosti) přišel s termínem „míroví štváči“, a jiní jej prohlašovali za neetický a hnusný. Holec připomněl, jak před sněmovními volbami zobrazovala Babiše na billboardech a jiných formátech současná koalice (včetně obrázků Babiše s Putinem) a poznamenal, že si obě strany mohou podat ruce.


Na dotaz jedné čtenářky se rozpovídal o potenciální první dámě, podplukovnici Evě Pavlové. 

„Já myslím, že tohle je ideální prezidentský pár hodnotového světa Petra Fialy – dvě gumy,“ poznamenal Holec s tím, že je podle něj směšné, jak se snaží generálovi fanoušci popírat něco, co všichni vidí.

A provádějí tak bizarní věci, jako přepisování profilu Eva Pavlová na Wikipedii. Jeden ze čtenářů naproti tomu vyjádřil názor, že až „generál Laudon“ vyhraje, tak možná první gratulaci dostane z Kremlu. 

„To se může stát, starý kádry se ceněj,“ připustil Holec.

Také jsme psali:

Ten pak obsáhle hovořil o „monstru“ nenávisti a útoků lidí, kteří se považují za ty „lepší“. Na počátku této nenávisti mediální fronty podle něj byla na počátku nenávist k ODS. Zejména za Nečasovy vlády. Pak se útoky přesměrovaly na Miloše Zemana, pak na Andreje Babiše a teď „polepšená“ Fialova ODS stojí v jejich čele.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: youtube)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Zrušili byste koncesionářské poplatky?

Ano 67%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif