Hašek se vysmál vládě. Zcela jí věří jen dvě procenta lidí

politika

Z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění vyšlo najevo, že Fialově vládě plně důvěřují pouhá dvě procenta obyvatel, naopak plně jí nedůvěřuje více než 40 procent lidí. Advokát Michal Hašek ze strany PRO průzkum okomentoval.

Hašek se vysmál vládě. Zcela jí věří jen dvě procenta lidí
Michal Hašek (PRO)
5. dubna 2024 - 06:05

Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) vydalo před několika dny průzkum zaměřený mj. na důvěru lidí ve vládu. Z průzkumu šetření lze vyčíst jedna velmi znepokojivá skutečnost, a to že Fialově vládě plně důvěřují pouhá dvě procenta obyvatel.

Naopak plně jí nedůvěřuje více než 40 procent. Takový výsledek znovu Fialův kabinet staví na druhé nejhorší místo v historii České republiky, hned za skandály zmítanou vládu Fialova stranického kolegy Petra Nečase. Bývalý hejtman Jihomoravského kraje a nynější předseda jihomoravské organizace strany PRO si nenechal ujít příležitost, aby výsledky průzkumu okomentoval.

„Vládě zcela věří už jenom pouhá 2% občanů. Přesto Fialova vláda podporuje pokračování války na Ukrajině financováním dodávek zbraní z peněz všech českých daňových poplatníků a zároveň snížila skrze nižší valorizaci penze seniorům, krátí objem proplácených hodin ve školách, není schopna zajistit dostatek některých léků a také chce omezovat péči v regionálních nemocnicích," napsal Hašek, který zároveň upozornil na to, že chce vláda změnit současnou dočasnou ochranu stovek tisíc Ukrajinců na dlouhodobý pobyt s možností trvalého pobytu v ČR.Hašek se také pozastavil nad tím, že vláda vyjednala v EU paskvil v podobě tzv. "Migračního paktu". Podle dostupných informací ČR bude muset za každého nepřijatého migranta zaplatit z našich daní cca 20.000 Euro (500.000 Kč), ale za “dočasně” pobývajícího Ukrajince dostaneme pouhých 200 Euro (5.000 Kč), uvedl dále Hašek.

Psali jsme:

„Vláda s opozicí ani s vlastními občany příliš nekomunikuje, myslí si, že 108 hlasů ve Sněmovně jí dovoluje cokoliv ve stylu “po nás potopa”. Naopak toleruje plíživé omezování svobody slova, nálepkuje a dehonestuje názorové oponenty viz zemědělci, lidé protestující na náměstích, prof. Drulák či doc. Ševčík," pokračoval Hašek s tím, že je čas ukončit naše trápení s Petrem Fialou a jeho vládou.

„Dejme jí společně padáka ve volbách do Evropského parlametnu," vyzval závěrem lidi ve svém příspěvku na facebooku Michal Hašek.

(jk, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Uvítali byste, kdyby se šéfem Evropské komise stal maďarský premiér Viktor Orbán?

Ano 77%
transparent.gif transparent.gif
Ne 12%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 11%
transparent.gif transparent.gif