Prezident Pavel by se měl nad sebou zamyslet, říká Turek

politika

Filip Turek slaví po eurovolbách velký úspěch. V rozhovoru na XTV popsal, kde podle něj selhala ODS a v čem selhal Alexandr Vondra. A také poslal vzkaz prezidentovi Pavlovi... prý by se měl sám nad sebou zamyslet.

Prezident Pavel by se měl nad sebou zamyslet, říká Turek
Filip Turek
15. června 2024 - 07:03

Lídr kandidátky Přísahy a Motoristů sobě Filip Turek nad očekávání uspěl ve volbách do Evropského parlamentu, když získal přes 150 tisíc preferenčních hlasů a pro celou kandidátku přes 10 procent hlasů voličů. A dva mandáty europoslanců.

„My jsme to věděli,“ žertoval v rozhovoru na internetové televizi XTV.

„Ne. Samozřejmě že to bylo překvapení. Ala já jsem věděl, že ty reálný čísla byly někde kolem 7 procent a ten předposlední týden kolem 9 procent. To byly moje interní informace,“ uvedl Turek a dodal, že na internetu, na YouTubu a dalších sociálních sítích ho přý sleduje přibližně 250 tisíc lidí.

Turek také prozradil, že předpokládal, že právě z těchto lidí by mohlo přijít k volbám 30 až 40 procent, a také počítal s příznivci Přísahy.

„No a když se k našemu PR týmu přidali paní Nerudová, pan Rakušan a pan Okamura, tak jsem byl úplně štěstím bez sebe. Škoda že s námi nezačali spolupracovat o pár dní dřív, protože by nám těch pár tisíc do toho třetího mandátu určitě získali. Já myslím, že jim necháme vyrobit nějaký speciální rum, kde bude jejich podobizna,“ prohlásil s pobavením Turek.Pak už se ale pustil do součsné pětikoaliční vlády kvůli emisní normě Euro 7, kterou sice europoslanec Alexandr Vondra z ODS pomohl změnit, ale podle Turka i tak selhal.

„I když, pokud srovnám pana Vondru a pana Niedermayera, tak pan Vondra je samozřejmě zlatej,“ pokračoval Turek.

„Reálně. Oni měli předsednictví a měli říct, že tohle tady vůbec nesmí být. A nesmí tady být migrační pakt. V tom ODS selhala a selhal v tom Alexandr Vondra.“

Turek také poukazoval na to, že sám Vondra moc dobře ví, co je realistická politika a proto musí vědět, že Ukrajina nemůže v obraně před ruskou agresí vyhrát.

„Já prostě věřím v to, že máme bezpečnostní pakt NATO a že EU nemá být bezpečnostním paktem,“ řekl následně s tím, že lidé podle něj ve volbách ukázali, co si myslí o vládní politice, když jemu dali víc preferenčních hlasů než Alexandrovi Vondrovi. A Vondra přesto teď upozorňuje na 15 let starou fotku se svastikou.

„Ale každý pracuje s tím, co má,“ řekl k výtkám ohledně jeho sbírky nacistických předmětům, načež se znovu vrátil k migračnímu paktu.

Psali jsme:

„ODS nechala projít migrační pakt, když EU předsedala. To je prostě zvěrstvo. Jediná možná cesta je omítnout migrační pakt. Nejkratší slovo na světě je ne. A nejefektivnější,“ prohlásil rezolutně nově zvolený europoslanec, který také zareagoval na prohlášení prezidenta Petra Pavla, podle kterého v Evropských volbách posílili poulisté, a vyslal mu jasný vzkaz.

„Já si myslím, že populisté a extremisté jsou oni. To jsou lidé, kteří chtějí Green Deal. Moc dobře musejí vědět, že Ukrajina nemůže vojenskou cestou vyhrát ten konflikt, ale prostě to nepřiznají a nebudou se na ten konflikt dívat realisticky, což je podle mě správná cesta. Masová migrace podle nich neexistuje, nebo se nemusí řešit. To je podle mě radikální názor. Zbavovat se práva veta, to je podle mě také radikální názor. Takže pan prezident by se měl zamyslet sám nad sebou,“ vzkázal prezidentovi Turek, který neopomněl také za radikální názor označit i tlak na přijetí eura v České republice a myslí si, že je potřeba se podívat na to, kdo financoval prezidentskou volební kampaň Petra Pavla.

(nov, prnizpravy, repro: xtv)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?