Štefec: Návrh pro ministryni války: Pošlete na Ukrajinu celou AČR

politika

Jestli správně rozumím snímkům a komentáři z polské TV, posílá česká vláda na Ukrajinu už i za těžké miliardy zmodernizované tanky s britskými motory, izraelskými převodovkami a italským systémem řízení palby T-72M4 CZ, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Štefec: Návrh pro ministryni války: Pošlete na Ukrajinu celou AČR
Jaroslav Štefec
27. října 2022 - 02:20

Nevím to samozřejmě jistě, ale šest tanků tohoto typu se včetně věžových čísel objevilo na záběrech s komentářem, že jde o českou pomoc Ukrajině. Možná jsou jen součástí nějakého cvičení. Možná. Ale i tak početně představují významnou část z oněch celkem třiceti zmodernizovaných (a naprostou většinu z těch cca deseti provozuschopných), které jsme měli ještě na začátku roku. Pomíjím ta dvě BVP-2 a tatru 8x8, které jsem na záběru také zahlédl.

Vzhledem k tomu, že se české vládě už celkem úspěšně podařilo zbavit naši republiku velmi významné části bojeschopné výzbroje, mám pro blonďatou ministryni války návrh - pošlete na Ukrajinu celý zbytek AČR! Uděláte tím radost jak Ukrajincům, tak Američanům, a navíc ušetříte ročně desítky miliard na vojenských výdajích!

Za pouhý zlomek těchto peněz pak může ministerstvo nakoupit tisíce palcátů, okovaných cepů, sudlic a stovky válečných vozů tažených koňmi, které se historicky při obraně našeho území dokonale osvědčily. Následně jimi může vybavit aktivní zálohy poté, co jim odebere moderní zbraně, které rovněž pošle na pomoc Ukrajině.

Jako Česká republika si tímto krokem zajistíme nehynoucí prvenství. Každá skutečná armáda, která se pokusí proniknout na naše území, totiž spáchá de facto sebevraždu. Její vojáci, tedy alespoň ti, kterým se podaří prodrat přes D1, se po střetu s takto vybavenými voji čackých aktivistů nutně umlátí smíchy,dodává Jaroslav Štefec.A pár komentářů:
  • Hlava me to Jardo nebere...pořád čekám že se probudim ,že se mě to jako všechno zdá...tvl.nezda...nezdá...je to peklo..
  • Máte pravdu pane, jsou to borci, bůh s námi!
  • Tedy teď jsem se při čtení a představě te obrany od srdce zasmála  ještě by bylo třeba vypustit přehrady na bažiny aby se bojová technika utopila jako rytíři ve zbrojí u Sudoměře
  • Putin odzbrojil ČR. Nebo to byla Černochová?
  • Možná je tajnou ruskou agentkou...?
  • Putin! To je správná i konstantní odpověď na všechny otázky nebo i pochybnosti, které přináší doba
  • Taky bych řekl, že ti největší křiklouni proti Putinovi jsou ve skutečnosti jeho agenty....odzbrojili nás pěkně, teď ještě zvací dopisy a je to..

(rp,prvnizpravy.cz,fb,foto:arch.)


Anketa

Je v pořádku, že na budově Národního muzea v Praze visí ukrajinská vlajka?

Ano 41%
transparent.gif transparent.gif
Ne 59%
transparent.gif transparent.gif