Kolektivní kolaps příčetnosti

zprávy

Finská mírová aktivistka Ulla Klötzerová poskytla magazínu „Multipolar“ velmi zasvěcený rozhovor. Na počátku 90. let byla Ulla Klötzer ová místopředsedkyní finských Zelených, které předsedal Pekka Haavisto. Dnes se za to stydí.

Kolektivní kolaps příčetnosti
Ulla Klötzerová, finská mírová aktivistka
19. srpna 2022 - 04:20

Zelený Pekka Haavisto je od roku 2019 finským ministrem zahraničí a hybnou silou vstupu Finska do NATO.

„Annalena Baerbocková je jednou z těch Zelených, kteří se již dávno vzdali všech svých ideálů a slibů, aby se dostali k moci. To platí i pro finské Zelené. Vstoupila jsem k Zeleným, protože pro mě byly důležité otázky „míru“, „jaderné energie“ a „kritiky EU“ – to vše je nyní pryč.“ – Mé projevy: Němečtí zelení již nejsou německou stranou ve smyslu „politické strany“, ale souborem funkcionářů, kteří sledují úplně jiné priority, než je zastupování lidu v zájmu Němců. Považuji Zelené za absolutně koupené, získané nejvyšší nabídkou. Na rovinu: Zelené považuji za „stranu“, ve které by každý funkcionář prodal vlastní babičku, pokud by to posloužilo k jeho osobnímu postupu. Už se v ničem neliší od ostatních starých stran, jejichž funkcionáře jsem dlouho považovala za „prodavače“ babiček,“ říká Ulla Klötzerová.

Válka na Ukrajině

Hodnocení hlubších příčin ukrajinské války paní Klötzerové se shoduje s prohlášeními mnoha chytrých mozků na Západě, které se na rozdíl od masy nenechají strhnout lacinými frázemi typu „Putinova útočná válka“, “ ruský imperialismus“ nebo „ruská agrese“. Nechci proto již po několikáté rozebírat prehistorii ukrajinské války.

„Satanský je podle mne plán války, protože Minské dohody nebyly realizovány kvůli západním zemím. Kompromisní návrh francouzského prezidenta Macrona odmítly země NATO a pod stůl padly i dubnové sliby italské vlády pomoci vyřešit konflikt. Papežova analýza situace se také nebere vážně. Jamie Shea, vysoký představitel NATO v letech 1980 až 2018 a nyní aktivní šedá eminence, v březnu 2022 analýzou s titulkem „Rozvoj strategie k odstrašení Ruska a oslabení Putina“, povzbudil USA a NATO k poruší dohody s Ruskem. Týká se to například příslibu, který dostala  Moskva v roce 1997, že NATO nebude umisťovat žádné významné bojové jednotky nebo jaderné zbraně nebo budovat vojenskou infrastrukturu na území svých nových členských států ve východní Evropě. Mimochodem: Při pohledu z USA je Finsko ve východní Evropě."

Paní Klötzerová o tom, zda si myslí, že USA mají zájem na mírovém urovnání na Ukrajině...

„V květnu se list The New York Times zeptal právě na tuto otázku, totiž zda by se Spojené státy vůbec pokusily ukončit konflikt dohodou, která by umožnila suverénní Ukrajinu a nějakou formu americko-ruských vazeb. Nebo je hlavním účelem Spojených států trvale oslabit Rusko? Namísto dosažení dohody se NATO nyní stává globalistou. Posiluje vazby se svými asijsko-pacifickými partnery Austrálií, Japonskem, Korejskou republikou a Novým Zélandem. Nyní je na řadě Čína jako nepřítel. V nových dokumentech z červnového summitu NATO v Madridu je Čína zmiňována jako rostoucí hrozba. (...) Ve východních pohraničních oblastech NATO dojde k rozšíření ozbrojených sil s vysokou operační připraveností ze 40 000 na více než 300 000 vojáků."


O finských médiích

Sám jsem znovu a znovu tvrdil, že máme co do činění s mediálně řízeným, kolektivním západním změkčováním mozku. Zdá se, že ve Finsku tomu není jinak, píše autor článku.

„Ani tady ve Finsku není zpravodajství o válce skutečným zpravodajstvím. Tiskové zprávy pouze opakují to, co vlády říkají mainstreamovým médiím, aby informovaly. Mainstreamová média už téměř nečtu ani neposlouchám," říká Klötzerová.

Zdá se však, že svoboda projevu ve Finsku je stále dodržována do takové míry, že jsou publikovány vlastní články paní Klötzerové a dopisy editorovi. Říká, že některé noviny se pyšní tím, že občas otisknou opačné názory. Jmenuje nejnáročnější finský a švédský deník Hufvudstadsbladet a Kaleva, který vychází v Oulu.

„YIe“ je finská veřejnoprávní televize. Byly tam zveřejněny výsledky ankety o vstupu Finska do NATO.

„No, to hlasování je věc. Graham Wood poukazuje na to, že Yle například informuje o průzkumech, které sponzoroval sám Yle. Průzkumy prý ukazují podporu obyvatel členství v NATO. Wood má však pochybnosti o objektivitě průzkumů a zpráv. Poukazuje také na to, že sama Yle oznámila, že jeden z jejích novinářů stojí za občanskou iniciativou v parlamentu vyzývající k členství v NATO."

Graham Wood je lektorem společenských věd na Helsinské univerzitě. Tvrdí, že Finové jako by zapomněli, jak dobře si Finsko po druhé světové válce a navzdory předchozímu spojenectví s nacistickým Německem rozumělo se Stalinem, Chruščovem a Kosyginem. Sovětští vůdci by pro finskou suverenitu tehdy představovali mnohem větší hrozbu, než je v současnosti Vladimir Putin.K energetické krizi

Lord Ismay, první generální tajemník NATO, jednou řekl : ‚Účelem NATO je udržet Rusy mimo, Američany uvnitř a Němce dole‘. Energetická krize se dotkne především německého průmyslu, takže vidíte, že NATO vlastně drží Němce dole. Mimochodem, porostou nejen ceny energií, ale všechny ceny."

V této souvislosti se podívejte na následující stránku: Fortum . „Fortum“ je název finské energetické skupiny, ve které je majoritním akcionářem „Uniper“, německý dodavatel plynu, jehož insolvenci je nyní třeba zabránit pomocí „plynové daně“. Od roku 2019 je v dozorčí radě Fortum bývalý německý ministr hospodářství Philipp Rösler (FDP). Údaje uvedené na výše odkazované stránce mi připadají krajně podivné, když srovnáte částečně prognózovaný vývoj zisku do roku 2024 se současně uvedeným vývojem tržeb. Pro laika to vypadá, že se tam předpovídají obrovské prodeje, navzdory výsledkům blízkým nule.

„Finský lid nic netuší! Je to v rukou mainstreamových médií, která podle  přání USA vykreslují Rusko, Čínu a zbytek," dodává  Klötzerová.

(rp,prvnizpravy.cz,jouwatch, multipolar,foto:arch.)

Anketa

Myslíte si, že by měl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rezignovat?

Ano 68%
transparent.gif transparent.gif
Ne 16%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 16%
transparent.gif transparent.gif