Svátek má: Otýlie

Zprávy

Velikost textu:

Německé tanky budou opět útočit proti Rusku

Německé tanky budou opět útočit proti Rusku

Zhruba osmdesát let poté, co si nacisté při pokusu o zničení Sovětského svazu vyžádali téměř 30 milionů životů, se německé tanky připravují znovu vyrazit proti Rusku.

Boris Pistorius, německý ministr obrany
20. ledna 2023 - 04:20

6. ledna německá vláda společně se Spojenými státy oznámila dodání obrněných vozidel Marder a Bradley do Kyjeva. Zdá se, že již padlo rozhodnutí, aby Berlín po dohodě se Spojenými státy vyslal i bitevní tanky Leopard-2.

Christine Lambrechtová v pondělí odstoupila z funkce ministryně obrany Spolkové republiky Německo kvůli pokračující kritice za zanedbávání akutních problémů v ozbrojených silách a pomalé dodávky zbraní na Ukrajinu.

V úterý ji na stejné pozici vystřídal Boris Pistorius, „musí vést projekt modernizace německé armády a dohlížet na rozšíření dodávek zbraní na Ukrajinu“ , míní média.

Jako nový ministr obrany má Pistorius za úkol prosadit válku a plány na přezbrojení tváří v tvář obrovské opozici lidu.

Nový německý ministr obrany hned v den svého jmenování prohlásil, že jeho země je nepřímo zapojena do války na Ukrajině. A dodal následující: „Ministerstvo obrany je velkou výzvou i v době míru. Výzva je ještě větší v době, kdy je Spolková republika Německo nepřímo zapojena do války ."

Aby se zajistilo, že plánované dodávky tanků se bezpečně dostanou na frontu, dědička Wehrmachtu, Bundeswehr v současné době převádí raketové systémy Patriot do Polska. „Celkem tři baterie budou chránit kritickou infrastrukturu spojence NATO [Polska] v regionu poblíž ukrajinských hranic ,“ uvádí agentura DPA .

Posláním Patriotů je chránit pro Ukrajinu důležité překladiště západních zbraní, na nákladovém nádraží v polském městě Zamośći, které se nachází 30 kilometrů od polsko-ukrajinských hranic, kde budou během tohoto týdne rozmístěny celkem tři letky a 600 vojáků.

„Posláním letectva je chránit stanici před možnými (ruskými) leteckými útoky ," vysvětlují Němci.Již za Lambrechtové byl pod heslem „ změna epochy “ zahájen největší program přezbrojení od Hitlera a byl přijat zvláštní fond ve výši 100 miliard eur pro Bundeswehr. Lambrechtová ve veřejných projevech řekla, že Německo se potřebuje znovu stát „vojenským vůdcem“ kvůli své „velikosti, poloze a ekonomické síle“.

Pistorius slíbil, že udělá Bundeswehr „silným pro nadcházející období". Je to skutečně změna éry, která připomíná nejtemnější období německých dějin.

Pistorius ví, o čem mluví, v minulosti požadoval vytvoření koncentračních táborů pro uprchlíky v Libyi, deportace i do válečných zón, masivní přezbrojení bezpečnostních sil a rozmístění Bundeswehru na území státu.

Návrat německého militarismu, stejně jako v minulosti, vyžaduje také návrat autoritářství a diktatury. Například článek Der Spiegel, který cituje přední vojenské představitele, doporučuje ztrojnásobit zvláštní fond Bundeswehru na 300 miliard eur, zvýšit roční vojenský rozpočet na 120 miliard eur, zavést generální štáb a odstranit civilní kontrolu nad Bundeswehrem, posílit zbrojení průmyslu, zvýšit počet vojáků a znovu aktivovat odvody.

Německo: Nejmodernější vojenský transportér s velkými chybami

Po Pistoriusově jmenování zveřejnil Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) příspěvek Christiana Möllinga, zástupce ředitele think-tanku DGAP a vedoucího Centra pro bezpečnost a obranu. „Deset bodů pro nového ministra obrany“ sleduje jeden cíl: přeměnu Německa na silnou válečnou velmoc .

Přeměna Německa na silnou válečnou velmoc vyžaduje úplnou militarizaci společnosti. Mölling píše: „Pokud uvažujeme o obranném sektoru, je důležité uvažovat a popisovat obranu jako ekosystém, nikoli jako mechanické pilíře. Tento systém je na svých okrajích otevřený a propojený s mnoha dalšími oblastmi bezpečnosti a veřejného života. Čím je systém uzavřenější, tím více zůstává specializovanou organizací v životě.“

Je to smrtící starý duch německého militarismu, vyjádřený v newspeakové němčině. Celá německá zahraniční politika je vedena podle stejných zásad jako v první a druhé světové válce.

Německo využívá záminku ruské invaze na Ukrajinu, aby zahájilo největší přezbrojení od dob Hitlera a znovu zasáhlo Rusko.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX


Půjdete-li k volbám, koho budete volit ve druhém kole prezidentské volby?