V německém rozpočtu na rok 2022 bylo plánováno 2,94 miliardy eur. V „rozsáhlé koordinaci s mnoha zúčastněnými stranami“ „byly nyní stanoveny další náklady a byly upřesněny původně předpokládané náklady“, oznámilo BMWK. To má vliv například na provozní náklady a náklady na dodatečná infrastrukturní opatření na zemi.
Dokumenty rozpočtového výboru také ukazují, že dva z terminálů musely být pronajaty na 15 let namísto původně plánovaných 10 let. Německo si proto vyjednalo variantu zkrácení lhůty na deset let, rozhodnout o tom ale musí příští rok. Levicový rozpočtový politik Victor Perli pro Spiegl řekl: „Koalice semaforů (německá spolková vláda) se otevřela vydírání s použitím plynu LNG bez jakékoli alternativy a nyní musí platit další miliardy."
Politik zeleného rozpočtu Sven Christian Kindler řekl: „V krátkodobém horizontu musí být zajištěny dodávky plynu, ale musíme být opatrní, abychom do budoucna nevytvářeli nadbytečné fosilní kapacity. V rozpočtovém výboru potřebujeme více vyjasnit náklady a rizika projektů LNG.“
V každém případě spolková vláda nepočítá s levnými energiemi. Občané to musí zaplatit.