Ukrajina: Protiútok, co to stojí, kolik životů!

zprávy

Zelenskij a jeho souputníci byli dychtiví prezentovat mediálně vítězství svým sponzorům ve Washingtonu, varovali, že 24. srpen, výročí ukrajinské nezávislosti, bude pro Rusko dnem teroru.

Ukrajina: Protiútok, co to stojí, kolik životů!
Ilustrační foto
29. srpna 2023 - 03:20
.
A není pochyb o tom, že Rusko se vyděsilo, když se dvěma nebo třem nafukovacím člunům s asi dvaceti muži podařilo proklouznout uprostřed noci na pobřeží Krymu. Sotva přistáli členové ukrajinského komanda, stihli narychlo vyvěsit modrožlutou vlajku na bungalov prázdninové vesničky na pláži.


Tento směšný a ubohý akt „statečnosti“ prezentovala LCI jako vítězství udatné Ukrajiny schopné zasadit rány Rusku a bez ohledu na to, zda tato „skvělá“ akce stála ukrajinské komando deset životů. Ukrajinští vojevůdci se nestarají o životy svých mužů, jejich oběť byla dvojnásob zbytečná, protože toto mediální vítězství Ukrajiny bylo nahrazeno smrtí šéfa Wagnerovců.

Rabotino, bitva o ničem

Zelenskij však plánoval oznámit na své tiskové konferenci 24. srpna další významnější vítězství, aby potěšil svého sponzora, Spojené státy, včetně dobytí jeho vojsky vesnice zvané Rabotino, která by měla nejprve otevřít cestu do Tokmaku a Melitopolu. za druhé k Černému moři.

Rabotino byla malá vesnice se 480 obyvateli nacházející se 7 kilometrů od města Orichiv, výchozího bodu ukrajinské ofenzívy v tomto sektoru, umístěná na první linii tří ruských obranných linií před Tokmakem, který se nachází 30 kilometrů daleko, samotné město mocně. opevněn a Melitopol je ještě 60 kilometrů daleko.

Letos 27. srpna je Rabotino stále předmětem nelítostných bojů a je to již více než 80 dní, co se ukrajinský generální štáb zoufale snažil dobýt tuto vesnici vysíláním vlny za vlnou tisíců mužů, aby rozbili obranu. . Pozorovatelé odhadují, že Ukrajina obětovala kolem 2000 mužů a stovky vozidel pro tuto malou vesnici s méně než dvěma sty domy.

Tato vesnice nemá žádnou strategickou hodnotu, ale Rusové využívají ve svůj prospěch posedlost Ukrajinců, kteří chtějí tuto vesnici obsadit, aby na dálku zdecimovali celé brigády svým dělostřelectvem, vrtulníky a  drony. Opakované útoky ukrajinské armády na tuto vesnici od 4. června zděsily vojenské specialisty, protože stovky mužů jsou zbytečně zabity v zoufalých útocích, bez zásob a podpory, pro zbytečný výsledek z vojenského hlediska, zvláště když ukrajinský generální štáb byl nucen vyslat slavnou 82. brigádu vybavenou britskými tanky Challenger k útoku na vesnici. Tato brigáda, považovaná za nejlépe vyzbrojenou a nejúčinnější, byla držena v záloze, aby využila průlomu v ruských liniích, byla také obětována za dobytí bezvýznamné vesnice, takže ukrajinský generální štáb zůstal v tomto sektoru bez jakékoli zálohy


Washington požaduje více mrtvých

O těchto šílených lidožravých útocích nebylo rozhodnuto v Kyjevě, ale ve Washingtonu!

Každý ví, že ve válce, stejně jako ve všem, je to on, kdo financuje, kdo nakonec velí. LCI, propagandistický kanál NATO, který se nemýlí, v jednom ze svých denních vysílání uvedl, cituji zpaměti, „Ukrajina, probíhá převzetí moci Američany“, během něhož generál François Chauvency řekl, že „Ukrajinci budou muset přijmout další ztráty k přemožení Rusů“

Generál Chauvency se stal mluvčím Washingtonu, který požaduje více lidských obětí.

Američtí představitelé si stěžují, že ukrajinské úřady se příliš starají o životy svých vojáků, protože nejsou ochotny podnikat masivní útoky přes minová pole a pod dělostřeleckou palbou.

The Times pouze hlásí: „Představitelé USA říkají, že se obávají, že Ukrajina se zdráhá přijmout oběti, což vysvětluje její opatrnost ohledně protiofenzívy. Téměř jakýkoli významný zásah proti zakořeněným a minovým polem chráněným ruským obráncům by měl za následek značný počet obětí." Dodává, že „američtí plánovači doporučili Ukrajině, aby se zaměřila na frontu směrem k Melitopolu, což musí být pro Kyjev nejvyšší prioritou, a na proražení ruských minových polí a dalších obranných zařízení, i když Ukrajinci při tom ztratí více vojáků a vybavení“

The Wall Street Journal znovu opakuje hlavní stížnost USA, že ukrajinská armáda je k životu svých vojáků příliš opatrná.

Jeden úředník si posteskl: „Postavili jsme tuto horu oceli pro protiofenzívu. Nemůžeme ji znovu vytvořit... Zmizela.“

Je pravda, že je snazší mluvit o „odvaze nebo zbabělosti tváří v tvář nepříteli“ ve Washingtonu nebo ve studiu LCI než v zákopu na Donbasu vystaveném neustálému bombardování.

Protiofenzíva je ale neúspěšná

Ohromující je, že masivní ztráty na životech způsobené debaklem na Ukrajině jsou západními médii přehlíženy, ale zničení ruského tanku se stává „masivním vítězstvím proti Putinovi“, které ospravedlňuje odeslání ještě více mužů na zbytečnou smrt - ofenziva se nezdařila.

Američtí sponzoři této války požadují, aby Kyjev nehleděl na ukrajinské oběti, z nichž více než 45.000 bylo ztraceno od 4. června v této protiofenzivě, která je již považována za Atlantikem za neúspěch, přesto se rozhodl servilní Zelenskij postavit v Kyjevě na 260 hektarech hřbitov o velikosti 400.000 míst v očekávání ztrát, které vyplynou z nových amerických požadavků.Smrt po desetitisících pro nic za nic

„Když Ukrajina letos na jaře zahájila svou velkou protiofenzívu, představitelé západní armády věděli, že Kyjev nemá všechny zbraně – od granátů po letadla –, které potřebuje k vytlačení ruských sil. Doufali, že ukrajinská odvaha a vynalézavost vydrží,“ uvádí americký tisk.

„Pravděpodobnost úspěchu Zelenského vlády při dosahování jejích stanovených cílů, porážce Moskvy a obnově ukrajinských zemí, včetně Donbasu a Krymu, se zdá stále nižší."

The Washington Post: „Americká zpravodajská komunita je přesvědčena, že ukrajinská protiofenzíva nedosáhne hlavního města Melitopol na jihovýchodě“, což „by znamenalo, že Kyjev nedosáhne svého cíle, kterým je přeříznutí ruského pozemního mostu na Krym v letošním tlaku“ .


Nová protiofenzíva v roce 2024

Tváří v tvář neúspěchu ukrajinského průlomu chtějí Američané dále zesílit útoky směrem k Černému moři a Krymu. „Pouze změnou taktiky a rozhodným pohybem může protiofenzíva změnit tempo," řekl americký činitel.

Na schůzce, která se v minulých dnech konala mezi hlavními šéfy Pentagonu a šéfy ukrajinských armád, byl Zalužnyj požádán, aby soustředil veškeré ukrajinské úsilí směrem k Černému moři přes Tokmak, ukrajinský vůdce se navzdory nesouhlasu sklonil. Považoval za ukrajinský zájem zaútočit na Rusko tam, kde nemělo čas vybudovat obranné linie u Bachmutu, než aby zbytečně obětoval své muže ve směru na Krym. Ale američtí „přátelé“ platí, a tak si Krym objednali!

Američané si ale myslí, že Ukrajinci v této protiofenzivě Rusy porazit nemohou a ofenzivu plánují už příští rok.

Wall Street Journal skutečně uvádí: „Současná ukrajinská kampaň za znovuzískání území obsazeného ruskými silami by mohla trvat ještě několik měsíců. Ale vojenští stratégové a politici na celém Západě už začínají přemýšlet o jarní ofenzivě příštího roku. Tato změna odráží rostoucí uznání toho, že pokud nedojde k zásadnímu průlomu, bude boj Ukrajiny o zničení ruských invazních sil pravděpodobně trvat dlouho.


Stále více mrtvých pro znovuzvolení Bidena

Přátelé Ukrajiny jsou její největší nepřátelé! Stále posílají na smrt další muže, i když prohlašují, že protiofenzíva nebude schopna letos dosáhnout cílů a že nová protiofenzíva musí být naplánována již na začátek roku 2024. Ukrajinská vláda právě vyhlásila novou mobilizaci 200.000 mužů.

A nový Zelenskéhoý hřbitov je plánován má 400 000 míst!

O Američanech je známo, že rádi hrají poker, a lze se oprávněně ptát, zda oznámení o protiofenzívě v roce 2024 není z jejich strany blufem, který má Rusko donutit k vyjednávání.

Stěžují si, že dali hory zbraní a munice pro tuto protiofenzívu a že západní zbrojovky nejsou schopny vyrobit munici nezbytnou pro Ukrajince, požadují, aby Ukrajinci poslali pěšáky do minových polí, aby zachránili západní materiál, jak by mohli obyvatelé Západu podnítit novou ofenzívu? Spojené státy již nemají průmyslové kapacity, aby dokonce nahradily to, co již bylo poskytnuto.

Ale ani muži už nejsou k dispozici, Ukrajina už má obrovské potíže s mobilizací 10.000 mužů každý měsíc, aby nahradili ztráty, zatímco můžeme říci o 200.000 dalších mužích, zvláště když vojáci vycvičení NATO od roku 2014 již byli obětováni na bojišti a že jsou biti ti nejzdatnější, nejodhodlanější a nejtrénovanější dobrovolníci. Ti, kteří zůstanou, nejsou nejschopnější ani nejžhavější, aby šli bojovat.

Je protiofenzíva z roku 2024 americký bluf nebo je součástí americké domácí politiky? Tato hypotéza je věrohodná, protože demokratický tábor, reprezentovaný Bidenem nebo jiným, se nemůže v amerických prezidentských volbách prezentovat výraznou porážkou proti Rusku na svém kontě, zvláště když byly na podporu Zelenského Ukrajiny a Azov vyčleněny desítky miliard dolarů. skupiny na úkor chudého obyvatelstva Spojených států.

Američané proto nutně potřebují odložit termíny pro porážku na Ukrajině, ať to stojí ukrajinské životy cokoliv.

Rusové si však nevšímají Bidenových vnitropolitických problémů a postupují směrem k severnímu předměstí Kupiansk a útok na Karchiv je na řadě, protože ruské továrny chrlí další zbraně v očekávání toho, co přijde.

(rp,prvnizpravy.cz,agoravox,foto:arch.)43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Je podle Vás vysílání České televize objektivní a vyvážené?