Kateřina Konečná: K prezidentské volbě

KOMENTÁŘ

Andrej Babiš: komentátory i průzkumy značně podhodnocován (některými byl řazen až na 3. místo.

15. ledna 2023 - 07:00
Nepřekvapil v rámci kampaně a ukázal, že moc televize není neomezená. Velkou otázkou je, nakolik se podaří zmobilizovat síly pro druhé kolo.

Petr Pavel: i on svým procentuálním ziskem překvapil. A mnohé překvapil i v televizních debatách, které mu šly překvapivě dobře (např. ve srovnání s D. Nerudovou). K podpoře od vládní koalice se moc nehlásil. Dokonce se snažil působit tak, že s mnohým nesouhlasil. Nebyl sice takovým miláčkem médií, jako D. Nerudová, ale přesto se mohl těšit záři reflektorů. Nebylo bez zajímavosti, že ve štábu si jeho vedoucí kampaně tykala s redaktorkou Deníku N. Stále je to kandidát asociální pravicové vlády, který byť chytře, distingovaně a nepozorovaně, ale pořád stojí za postupy, které škodí většině občanů ČR!

Danuše Nerudová: prázdná marketingová schránka, která měla v ČR vyzkoušet tzv. slovenskou cestu. V rámci komentáře průběžných výsledků pak hovořila cosi o tématech, která se zapíšou do knihy budoucnosti mladé generace. Snad krom LGBT+ tématiky (nebo jestli myslela, že bude běžné mít u testů taháky? Jiné téma jsem od ní neslyšela - v debatách v naučených formulkách mluvila o reformách, když je měla popsat, tak nevěděla.Pavel Fischer: celkem slušná kampaň k senátním volbám, k nimž bezesporu míří. Křeslo v Senátu asi obhájí.

Jaroslav Bašta: od začátku jsem nepochopila Okamurův tah Baštou. Výzvy k odstoupení A. Babiše a prohlášení, že ve druhém kole doporučí házet do uren prázdné obálky jsou nejen šílené, ale nepřímou podporou vládního kandidáta. Množí se spekulace, že SPD T. Okamury není a nikdy nebyla ničeho alternativa. Tento projekt měl odvést pouze hlasy jediné systémové alternativy, tedy KSČM.

Marek Hilšer: na rozdíl od P. Fischera slabota. Je otázka, zda mu výsledek v senátní kampani spíše neuškodí. Na to, že obhájí mandát, bych si nevsadila. Ostatně nebyla by žádná škoda, kdyby ze senátu odešel člověk, který by se neštítil válčit jadernými zbraněmi.

Karel Diviš: jestli měl stejný cíl, jak M. Hilšer a P. Fischer, tak je mu dál než kdy předtím.

Tomáš Zima: absolutní propadák, za což může tedy i katastrofální kampaň.

Po Josefu Středulovi je největším zklamáním postoj a postupy Jaroslava Bašty z SPD, které přímo nahrává kandidátovi vládní koalice. Co myslíte, je to cíl SPD?

Kateřina Konečná


Anketa

Měla by se podle vás stát Ukrajina členem NATO?

Ano 17%
transparent.gif transparent.gif
Ne 66%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 17%
transparent.gif transparent.gif