Pro další týdny a měsíce bude záležet na tom, jakou finální podobu vtisknou návrhu legislativci. Je ale jasné, že nesmí vzniknout centrální stavební megaúřad, který by ve výsledku stavební činnost v České republice ochromil a přichystal další vážné problémy včetně větších korupčních rizik.
V přípravě zákona je potřeba se na prvním místě věnovat kvalitě připraveného návrhu a pečlivému vyhodnocení všech jeho možných přínosů a dopadů. Proto odmítám důraz premiéra na co nejkratší schválení zákona. Pan premiér měl na prvním místě s ministryní Dostálovou zajistit přípravu takového návrhu, který by nevyvolal tak negativní odezvu a nevykazoval tak vážné chyby. Stačilo by například, kdyby už v etapě schvalování věcného záměru v polovině loňského roku naslouchal připomínkám opozice, starostů měst a obcí i dalším odborníkům. To se ale nestalo, a tak veškeré zdržení půjde jen a jen na účet vlády.
![[title] [title]](https://www.prvnizpravy.cz/repository/profily/_antialias_3b9a2900-fb02-11e3-9d6c-003048df98d0_06aba69ed2a89fcd02436730f5e48f19.jpg)





