ŠOK! Takto bojují Ukrajinci za svobodu v pražském metru

politika

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl se rozepsal o nedělní demonstraci spolku Milion chvilek. A to ještě neviděl mládež z Ukrajiny, co řádila po demonstraci v pražském metru. Raději nevidět!

ŠOK! Takto bojují Ukrajinci za svobodu v pražském metru
Ukrajinci v pražském metru
31. října 2022 - 15:46

O nedělní demonstraci Milionu chvilek toho bylo mainstreamovými médii napsáno již hodně. Ono ale občas na povrchu se to hezky leskne, ale pod povrchem (nyní v tunelech pražského metra), to vypadá úplně jinak. Tam ale objektivy veřejnoprávních médií raději nezamíří. 

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl, který vystupoval jako řečník na minulých dvou demonstracích Česko na 1. místě, se nad nedělní „milionovou demonstrací" zamyslel ve svém facebookovém příspěvku:

„Jak bych nejlépe popsal dnešní demonstraci Milionu chvilek pro demagogii? Chabá úroveň řečníků. Nekonzistentní dramaturgie - skáče se z pátého přes deváté. Alegorické vozy jak za socíku. Až na pár zoufalých výkřiků z řad demonstrantů není slyšet nic než mrtvolné ticho. Jedním slovem neskutečná nuda," napsal Rajchl a pokračoval:


„Co mě ale zaujalo nejvíc, je skutečnost, že ač demonstrace nese podtitul "proti strachu", tak v podstatě každý řečník neopomene zmínit, že "pokud by Putin vyhrál, tak by se určitě na Ukrajině nezastavil". Což samozřejmě není nic jiného, než šíření ničím nepodložená fabulace, která nemá za cíl nic jiného, než vyvolat v lidech strach," zamyslel se dále Rajchl a doplnil:

„A abych nezapomněl - pořád se tam mluví o tom, že se musíme postavit nenávisti. Přitom právě tihle lidé naprosto nenávidí nás, a to jen proto, že máme jiný názor než oni. Neb nikdo v sobě nemá méně tolerance, než lidé volající dnes na Václaváku po toleranci. Prostě absurdní divadlo nápadně připomínající svazácké přehlídky z doby před rokem 1989. Ale čemu se divit, když jej pořádají novodobí svazáci," napsal dále Rajchl.

V tuto chvíli je tento článek potřeba doplnit o video, které nyní hojně koluje na sociálních sítích. Jsou na něm zachyceni mladí Ukrajinci ve velmi uvolněné, ale i dá se říci „bojové" náladě. Zda-li se chovali v souladu s řádem pražské MHD, to už necháme na inspekci, jízdné měli ale všichni určitě (z peněz našich daňových poplatníků zaplaceno). No sláva jim!

(celé video je možné shlédnout ZDE)

V mnohých komentářích se dočteme o zajímavých úvahách, proč tito mladí a zdatní, evidentně bojechtiví mládenci hlasitě vykřikují o svobodě své země, zatímco by měli být doma ve své vlasti, podobně jako jejich otcové či dědové, a svou vlast chránit. Ale mládež, a nejen ta Ukrajinská, dnes bohužel nejvíc umí bojovat jen prostřednictvím tlačítek na chytrých mobilních telefonech a pěkně v teple a suchu a ještě ke všemu za cizí, lidově řečeno. No a nyní je dobré pokračovat v zamyšlení pana Rajchla, který má pro jim podobné odpověď.

Také jsme psali:

„Je třeba jim důrazně odpovědět. Dokázat jim, že lidí se zdravým rozumem, jež si nepřejí na ministerských budovách plakáty s pytlem na mrtvoly, jež si nepřejí nekompetentní vládu, která transformuje naši zemi v kolonii druhého řádu, jež chtějí vrátit zdravý rozum a racionalitu do vedení našeho státu a jež si přejí žít ve skutečně bezpečné, prosperující, svobodné a suverénní zemi, je víc než těchto progresivistických neomarxistů," zdůraznil Rajchl a dodal:

Také jsme psali:
„Pevně věřím, že všichni rozumní lidé této země pochopí, že už nelze dál přihlížet tomu, jak nám naši zemi berou globální síly coby loutkovodiči naší vládnoucí garnitury i obskurních spolků jako jsou Miliony chvilek pro demagogii či Evropské hodnoty," uzavřel předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

(svob., prvnizpravy.cz, foto: fb)


Anketa

Kdo se podle vás stane příštím americkým prezidentem?