Svazáci na plný úvazek - Piráti našli inspiraci v roce 1948

politika

Posvítíme si na kolaboranty a špiony. To je moto, které je k vidění na fotografii pirátského poslance Jakuba Michálka. Piráti se nechali nejspíš inspirovat někde v roce 1948!

Svazáci na plný úvazek - Piráti našli inspiraci v roce 1948
Jakub Michálek (Piráti)
15. listopadu 2022 - 10:30

Toto motto je hojně sdíleno na sociálních sítích, a tak si jej všiml např. europoslanec Jan Zahradil (ODS) a také následně někdejší poslanec a úspěšný hejtman za ČSSD Michal Hašek.

„Piráti už jedou pure padesátky. A nejsou v tom bohužel sami. Samozřejmě o tom, kdo je ‚špion‘ a ‚kolaborant‘, rozhodnou vybrané neziskovky, lovci ‚protizápadních narativů‘ z řad státní byrokracie nebo mediální tykadla, napojená na některé ‚silové složky‘,“ poznamenal europoslanec Jan Zahradil (ODS).


„Tomuto svazáckému vyšilování je třeba se nejen po zásluze pošklebovat, ale začít se proti němu s oporou platné legislativy aktivně stavět. Protože ještě je čas to zastavit. Jinak to sklouzne do nesnesitelné atmosféry stihomamu, špiclování, udávání a skandalizací. Pokud jde o Piráty, je pozoruhodné, jak se z původně volnomyšlenkářské party internetových anarchistů časem vytvořila nesnášenlivá revoluční kohorta ideologicky zaťatých regulovčíků, kádrováků a slídilů,“ dodal Zahradil.

Také jsme psali:

„Není co dodat, podepisuji slova Jana Zahradila. Novodobý pirátský svazák, jehož vrcholným veřejným číslem bylo pomočení spřátelené ambasády na Malé Straně v podroušeném stavu, nám chce dělat světlonoše a osvětlovače ‚kolaborantů a špionů‘. Chybějí už jen samozvanci a ztroskotanci jak z Ruďasu, akční výbory jako v únoru 1948 a vyvrcholit může mládežník třeba zákonem na ochranu republiky jako Klema v zákoně 231/1948 Sb. Podle něj už se potom i věšelo ‚jménem republiky‘,“ poznamenal Michal Hašek.(nov, prvnizpravy.cz, foto: red.)


Anketa

Kdybyste měli na výběr, na post premiéra ČR byste zvolilli: