To už je za hranicí soudnosti! Rajchl sepsul generála Pavla

politika

Známý advokát a předseda politické strany PRO Jindřich Rajchl se ve svém pravidelném vysílání na facebooku opět vyjádřil velmi kriticky k vládě Petra Fialy. A podivil se nad počínáním generála Petra Pavla. 

To už je za hranicí soudnosti! Rajchl sepsul generála Pavla
Jindřich Rajchl (PRO)
20. ledna 2023 - 10:30

Co ale vůbec nemohl Rajchl rozdýchat byl fakt, že se kandidát na prezidenta generál Petr Pavel, který o sobě sám napsal, že schvaloval vstup sovětských vojsk, přišel poklonit památce Jana Palacha, který se upálil právě na protest proti zmíněné invazi sovětských vojsk na naše území v roce 1968.

„Otevřel jsem si zprávy a tam bylo napsáno, že generál Petr Pavel šel uctít památku Jana Palacha,“ řekl ve svém spotu Jindřich Rajchl.

„To myslí vážně, tenhle člověk,“ ptal se nevěřícně Rajchl.

„Komunistický rozvědčík, který kdyby nepadl režim, tak dneska by pracoval jako špion pro Komunistickou stranu,“ vysvětlil předseda PRO Rajchl následně důvod svého údivu a rozladění a pokračoval.


„Tak tenhle člověk jde uctít památku Jana Palacha, který proti komunistům bojoval?“ podivil se Rajchl.

Rajchla tato informace viditelně vykolejila a naštvala, protože příklad podobného chování našel až v osobě nacistického generála.

„To je jako kdyby šel Hermann Göring po válce uctít památku studentů, kteří byli popraveni nacistickým režimem v roce 1939,“ je přesvědčen předseda PRO.

„To přece nemůže myslet vážně! Kam jsme se to dostali,“ stále dokola kroutil Rajchl nevěřícně hlavou nad výše zmíněnou informací o generálu Pavlovi.


„Tohle je už i za hranicí nevkusu a je to i za hranicí jakékoli soudnosti,“ je si jistý Rajchl a nemůže se svojí kritikou přestat.

„Ať je zticha, ať se za to omlouvá, ať říká, že udělal všechno špatně, ale přece tam nemůže jít. Vždyť ten Jan Palach se musí obracet v hrobě v tuhle chvíli,“ dodal rozhořčeně předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

Pro Rajchla šlo viditelně o něco, s čím se nemůže vyrovnat a rozhodně svoje rozčilení nepřehrával, neboť nemohl ani zastavit proud svojí kritiky adresované prezidentskému kandidátovi.

Také jsme psali: 

„Člověk, který položil svůj život za odboj proti komunistickému režimu, a člověk, který schvaloval tu invazi sovětských vojsk v roce 1968, jde uctít jeho památku,“ opět kroutil hlavou Rajchl s tím, že tohle je už prostě za hranou. 

(nov, prvnizpravy.cz, foto: fb)
43-8974200277/0100

Pro platby ze zahraničí: IBANCZ5601000000438974200277
BIC / SWIFT kódKOMBCZPPXXX

Anketa

Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano 55%
transparent.gif transparent.gif
Ne 23%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 22%
transparent.gif transparent.gif