Vláda zkázy vedená akademikem, elektrikářem a traktoristou

politika

Vláda nic nedělá, ale ani nemůže, když ji vede akademik s elektrikářem a traktoristou, zkritizoval Fialův kabinet ve svém nedávném příspěvku advokát a předseda strany PRO Jindřich Rajchl. 

Vláda zkázy vedená akademikem, elektrikářem a traktoristou
Jindřich Rajchl (PRO)
12. října 2022 - 07:20

Předseda strany PRO Jindřich Rajchl se v prvé řadě zaměřil na krachy podniků. Rajchl uvedl, že například harrachovská sklárna přečkala dvě světové války, 40 let komunismu, ale vládu Petra Fialy nevydržela ani rok. Podle něj nedělá vláda nic, ale ani nemůže, když ji vede akademik s elektrikářem a traktoristou, poznamenává Rajchl. Kromě toho si také rýpl i do summitu EU a ministryně obrany Jany Černochové.

Rajchl ve svém facebookovém příspěvku zmínil krach podniků, např. mlékáren či restaurací. „František Novosad musel zavřít harrachovskou sklárnu, která přežila první světovou, druhou světovou, 40 let komunismu, ale nepřežila ani rok vlády Petra Fialy. Ani rok nepřežila,“ připomněl Rajchl s tím, že trne, co se bude dít dál.

Problémem budou podle něho teplárny, kterým drasticky stouply náklady. „Otázka času bude Brno, protože brněnská teplárna je postavená výhradně na zemním plynu a ty náklady budou drasticky vyšší, budou stoupat naprosto zásadním způsobem. Stát možná zase pomůže nějakou almužnou, ale rozhodně to nebude všeřešící,“ zhodnotil. Zima bude prý tuhá.

Rajchl dále hovořil o tom, že mu lidé posílají zprávy, jaké dostávají faktury na zálohy. „Teď jedna paní, která má plat 18 tisíc, dostala zálohu na plyn 20 tisíc korun. To má kvůli tomu ten barák po rodičích prodat? Nebo co má dělat?“ ptal se. Připomenul, jak premiér v „signálním projevu“ prohlašoval, že nenechají nikoho padnout. „Vždyť padá jedna firma za druhou a padají už i lidé, prostě nemůžete chtít po někom zálohy 20 tisíc korun, když má plat 18 tisíc korun, nejsme Německo, nemáme průměrný plat 3 tisíce až 4 tisíce euro, abychom si to mohli dovolit,“ konfrontoval Rajchl premiérova slova s realitou. Pokud se porovná plat s náklady na elektřinu, plyn a bydlení, jsou Češi podle Rajchla žebráci. „Ta vláda nás prostě a jednoduše likviduje, devastuje, ožebračuje, a bohužel jsem přesvědčen, že je to záměr,“ prohlásil.


Upozornil na článek, podle kterého budou úsporné tarify jen do konce roku, i když původně měly trvat déle. Ceny i se zastropováním prý budou mnohem větší než ty slibované, tedy 32 Kč za kubík plynu a 11–12 korun za kWh elektřiny. A zbytek doplatí stát, což roztočí inflační spirálu. „Nebudou na to mít ani lidi, ani ten stát,“ odhadoval chmurnou budoucnost, která je dle něj nevyhnutelná. 

„Zase nám lhali, protože vědí, že na to nemají. Oni to moc dobře vědí, vědí, že nemají plyn, že nemají peníze na to, aby to celé zaplatili. A prostě nám flagrantně lžou. Každý jeden den. Vláda nám lhala, když říkala, že nenechá nikoho padnout. Padají jak hrušky ze stromů ty firmy. Zejména v oblasti zemědělství a potravinářství. Už dnes je zřejmé, že tu bude potravinová krize. Obrovská potravinová krize,“ obvinil Rajchl vládu. Rozpor vidí i v prohlášeních, že plynu bude dostatek, která neladí s doporučením topit na 17 stupňů Celsia.

Také jsme psali:

Vláda se problémy snaží odsunout a vymlouvá se, míní předseda PRO. Což prohlásil za manažerské selhání, které je ovšem očekávatelné, když ve vládě žádní manažeři nejsou. „Tam nesedí nikdo, kdo kdy něco řídil. Sedí tam akademik Fiala, který neřídil snad ani auto. Do toho tam sedí slaboproudař Stanjura a traktorista Jurečka. Co po nich chcete? Oni na to nemají,“ shledal s tím, že fér by bylo to přiznat a nechat zemi řídit někoho, kdo už něco řídil a má manažerské zkušenosti.

Na zálohy dle něho nebudou mít senioři a pak ani normální rodiny. Stát v mezičase nebude mít peníze, takže bude vymýšlet další zdanění. Varoval před návrhy na zdanění nemovitosti, které by vedly k tomu, že ti, kdo mají malý příjem, ale zdědili nemovitost, se budou muset odstěhovat.

Vláda podle něj jednak musí snížit ceny energií, ale také navýšit platy, například tím, že z Česka udělají atraktivní místo pro investice. Jenže to musejí dělat lidé s koncepcí a strategií. „Ne Fiala, který tady udělá leda tak mejdan pro Evropskou unii za bůhví kolik milionů. A co to přineslo? Jediný výsledek summitu je jeden naštvanej emír,“ rýpl si opět do vlády.

Boj za Českou republiku pak může trvat dlouho a Rajchl se snažil svým následovníkům dodat naději: „Já to cítím jako svou povinnost a věřím, že celá řada z vás to má úplně stejně. Prosím, nepropadejme skepsi. Jasně se ukázalo, že pan Středula s celým ansámblem, reklamou v televizi a svážením lidí zadarmo a dokonce placením 500 korun, tak tam nedostal ani desetinu nebo dvacetinu toho, kolik bylo třetího a dvacátého osmého září. Nepropadejme skepsi, máme tu sílu, jasně jsme to ukázali.“ 

Také jsme psali:

Rajchl dále zmínil útok na Ukrajinu a Kerčský most. Podle Rajchla musejí teď všichni s alespoň špetkou soudnosti volat po deeskalaci a snažit se o návrat k rozumu a racionalitě. Opíral se i o to, že k nějaké formě mírového uspořádání vyzval také miliardář Elon Musk. „Musíte vycházet z nějaké reality, nemůžete si to vysnít, i nespravedlivý mír je lepší než spravedlivá válka,“ citoval Rajchl starořímského Cicera. A kritiku Muska, který Ukrajině poskytl systém Starlink, na kterém prý stojí a padá ukrajinská komunikace, označil za nedůstojnou. Sám by se pod Muskův návrh podepsal.

Konflikt pak podle Rajchla hrozí eskalací do třetí světové války. „Tady začíná konflikt mezi NATO a Ruskem. A my v tu chvíli budeme s Polskem primárním cílem. Já nevím, jak už to mám jinak říct. To tady opravdu chcete? Je tu někdo normální, příčetný, kdo chce válku na území České republiky? Já jsem to říkal mnohokrát, ti lidé, kteří se nejvíc snaží tu válku vyprovokovat, tak by první utekli. První by utekli, protože by se báli, jsou to do jednoho zbabělci,“ obvinil předseda strany PRO Rajchl ty, kdo údajně ženou Česko do války. „Nechci válku pro Českou republiku,“ řekl a dodal, že podle něj místo toho Česko jen přilévá olej do ohně.

Také jsme psali:

Zejména se pak zaměřil na ministryni obrany: „Když vidím paní Černochovou, která si vezme tričko jak nějaká puberťačka, tak si říkám: Paní Černochová, už nepíšete do Bravíčka jako před třiceti lety. To jste tam psala možná tenkrát se svejma problémama. Dnes jste ministryní obrany, která má nějakou zodpovědnost, reprezentuje ten stát. Takhle se nechová ani patnáctiletá puberťačka, je to hanba celého tohohle státu, já se za vás stydím," prohlásil Rajchl. 

Pokud se podaří uzavřít mír, je možné, že Černochová bude muset jet jednat s Ruskem. A pak se fotografie s „infantilním tričkem“ může obrátit proti ní, míní Rajchl. Pokud si to ministryně neuvědomuje, tak dle předsedy PRO nemá co dělat na svém místě a dělá ostudu všem českým občanům. „To by neudělal ani Kim Čong-un,“ řekl Rajchl a dodal, že kvůli Černochové je celá Česká republika světu jen pro legraci.

(nov, prvnizpravy.cz, foto: fb)


Anketa

Jste spokojeni s výsledky voleb do Evropského parlamentu?

Ano 28%
transparent.gif transparent.gif
Ne 62%
transparent.gif transparent.gif
Nevím 10%
transparent.gif transparent.gif