BIS se změnila na politickou úderku, říká Štěpánek

politika

Prezident Petr Pavel na Pražském hradě po roce na návrh vlády povýšil ředitele Bezpečnostní informační služby (BIS) Michala Koudelku z hodnosti brigádního generála na generálmajora. Své rozčarování neskrývá místopředseda Trikolory Petr Štěpánek.

BIS se změnila na politickou úderku, říká Štěpánek
Petr Štěpánek (Trikolora)
10. května 2024 - 06:30

Šéfa kontrarozvědky Koudelku prezident jmenoval brigádním generálem před rokem. Pavlův předchůdce na Pražském hradě Miloš Zeman, který byl ke Koudelkovi a BIS silně kritický, obdobnému vládnímu návrhu předtím sedmkrát nevyhověl.

Své rozpaky nad povýšením šéfa BIS Michala Koudelky se pozastavil první místopředseda Trikolory a někdější člen RRTV Petr Štěpánek, podle kterého se BIS právě pod vedením Koudelky přeměnila na "aktivistickou politickou úderku".„Zatímco prezident Zeman vrchního čučkaře Michala Koudelku do generálské hodnosti opakovaně vůbec nejmenoval, a moc dobře věděl proč, americký nastrčenec na Pražském hradě Pavel stihl tohoto vyznamenaného "agenta“ CIA do generálských hodností během jediného roku povýšit už dvakrát. A aby toho nebylo málo, ještě se Koudelkovi dostalo příležitosti, aby se v roli šéfa prý TAJNÉ služby opět VEŘEJNĚ zviditelnil, pročež za nastoupené nové generály ve světlech reflektorů a za asistence televizních kamer pronesl děkovnou řeč.  

Koudelka, pod jehož vedením se BISka z tajné služby přeměnila na aktivistickou politickou úderku, tak už není brigádním generálem, nýbrž generálmajorem. Co k tomu povědět? Není to málo, soudruhu prezidente? Co takhle maršál? Nebo velkoadmirál?

Psali jsme:

A co říci k dalšímu geometrickému množení generálů obecně? Možná to staré známé: Mnoho náčelníků, málo indiánů! Podle toho to tu také vypadá. Ale co by se nejmenovalo, co by se nepovyšovalo. Luxusní generálské platy a výsluhy jim nefinancuje prezident, nýbrž my daňoví poplatníci. A takhle my si tu žijeme!" okomentoval povýšení Koudelky někdější místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a současný místopředseda Trikolory Petr Štěpánek.

(dan, prvnizpravy.cz, foto: arch.)


Anketa

Kdo by měl být novým českým eurokomisařem?