USA couvly: Putin je příliš nebezpečný! F-16 nevzlétnou z Polska a Rumunska

zprávy

Na ukrajinském území budou rozmístěny americké stíhačky F-16 přislíbené Ukrajině. To bylo oznámeno ve Washingtonu 19.června.

USA couvly: Putin je příliš nebezpečný! F-16 nevzlétnou z Polska a Rumunska
Ilustrační foto
21. června 2024 - 04:20

Dříve západní média s odvoláním na zdroje z Pentagonu nevyloučila nasazení ukrajinských F-16 mimo Ukrajinu, tedy v Polsku nebo Rumunsku. Moskva odpověděla, že tato letiště se stanou legitimními cíli úderů. A tak se zřejmě v USA rozhodli neriskovat a neohrozit své spojence.

Bidenův poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan, známý rusofob a iniciátor neúspěšné švýcarské konference příznivců války na Ukrajině do posledního Ukrajince, oznámil místo budoucího nasazení F-16 .

Ozbrojené síly Ukrajiny podle něj mohou udeřit, kde chtějí, nejen v Charkovské oblasti. A americké systémy protivzdušné obrany mohou sestřelovat ruská letadla v ruském vzdušném prostoru.

Při hodnocení těchto výroků poradce amerického prezidenta publicistka Julija Viťjazevová k tomu uvedla: „Obecně řečeno, na farmě by neměl zůstat ani metr asfaltu. To znamená, že ruské letecké síly budou nadále systematicky odstraňovat letiště na Ukrajině."

Odborník zdroje „Vojna Chronika“ se k této otázce vyjádřil konkrétněji: „S přihlédnutím ke skutečnosti, že rakety Ch-101 (ruské řízené střely s dosahem několika tisíc kilometrů) jsou již vybaveny kazetovými hlavicemi a jejich dosah je dostatečný k zasažení jakéhokoli letiště na území Ukrajiny, první porážka F-16 se začíná není jen  otázkou času ale pravděpodobností“.

Rusko bude provádět údery na letiště NATO, kde se nacházejí ukrajinské F-16!

Mimochodem, tento kanál také navrhoval přesné umístění budoucího nasazení F-16 na Ukrajině. Její experti upozornili na projekt navržený Spojenými státy americkými na rekonstrukci železnice z polsko-ukrajinských hranic na vojenské letiště ve Lvově. V plánu je modernizace 75 km dlouhé železniční trati mezi Lvovem a nákladovým nádražím Mostiska II.

Navíc rozchod železnice by měl být evropský (1435 mm) a ne rusko-sovětský (1520 mm), takže není potřeba „překládat“ vlaky s vybavením NATO  na příslušný rozchod.

Experti projekt vysvětlili tím, že u stanice Sknilov na okraji Lvova je velké vojenské letiště.

Závěr: „Je docela možné, že USA se připravují na velký přesun letecké techniky na Ukrajinu, včetně stíhaček F-16. Není vyloučena ani rekonstrukce samotného letiště."

Analytici kanálu "Dva Majora"  předpokládali možný algoritmus akce ukrajinských F-16. Letouny NATO AWACS jim budou během letu poskytovat informace o vzdušné situaci.

Cílem je namířit rakety F-16 na ruská letadla z bezpečné vzdálenosti při pohledu na Rusko na vzdálenost 100-150 km .

Podle strategie plánovačů NATO by to mělo zabránit tomu, aby se ruské vzdušné síly nepřiblížily k frontové linii na méně než 50 km.

(rp,prvnizpravy.cz,informer,foto:arch.)Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?