Rajchl válečným štváčům: Pravda o mírové dohodě je venku

politika

The New York Times zveřejnily mírové dohody, jež byly sjednány a parafovány zástupci ukrajinské a ruské delegace v období od konce února do poloviny dubna 2022.

Rajchl válečným štváčům: Pravda o mírové dohodě je venku
Jindřich Rajchl (PRO)
21. června 2024 - 07:22

„A máme to potvrzeno! The New York Times zveřejnily mírové dohody, jež byly sjednány a parafovány zástupci ukrajinské a ruské delegace v období od konce února do poloviny dubna 2022.

Obě strany se dohodly o ukončení vojenského konfliktu za podmínek, že Krym zůstane ruský (byť Ukrajinou nebude jeho přičlenění k Ruské federaci oficiálně uznáno), obě země uznají existenci samostatné Doněcké a Luhaňské republiky, a že Ukrajina přijme status neutrality, tj. nevstoupí do NATO - nicméně bude moci jednat o vstupu do EU.

Jediným ne zcela vyjasněným bodem zůstávaly garance pro případ napadení Ukrajiny, ale i zde byly strany blízko dohody. Západní média, včetně ulhaného Alexe Švamberka ze Seznamu, píší, že problém tkvěl v tom, že Ukrajina nechtěla, aby jedním z garantů bylo Rusko, ve skutečnosti však šlo o to, že tyto garance odmítly poskytnout západní velmoci, které ústy Borise Johnsona Zelenskemu sdělily, že s Ruskem nic podepisovat nebudou a že Ukrajinu plně vojensky i finančně podpoří až do finálního vítězství nad jadernou velmocí.Takže abychom si to shrnuli:

1) Západní média, včetně těch našich nám dva roky tvrdila, že žádná dohoda nikdy neexistovala

2) v posledních měsících přišli tito pisálci s tím, že tedy dohoda nějaká byla, ale nebyla nijak konkrétní a že jednání ukončilo objevení masakru v Buče (dle dokumentů New York Times je však zcela zřejmé, že jednání pokračovala i po objevení mrtvých těl v Buče - tudíž nám pokrokoví žurnalisté lhali znovu)

3) po zveřejnění článku na NYT upravili svoji verzi pravdy potřetí - tedy, že dohoda byla, že byla zcela konkrétní a že Ukrajina od ní odstoupila kvůli tomuto spornému bodu. Což je jen další varianta lži, kterou se nám snaží naservírovat.


Skutečnost je prostá - dohoda byla, Rusové i Ukrajinci ji chtěli a už dva roky jsme mohli mít v Evropě znovu mír. K podepsání dohody nedošlo na základě tlaku Západu, jenž prostřednictvím svého emisara Borise Johnsona donutil Ukrajinu od jednacího stolu odejít, a hodil ji tak pod kola válečné mašinerie. A s ním potenciálně i celou Evropu.

Statisíce lidí nemuseli zemřít, Ukrajina nemusela být napůl zničená a napůl rozprodaná a neměla by problém udržet Záporožskou a Chersonskou oblast, které nyní Rusko v novém návrhu mírové dohody nárokuje.
Místo toho tečou po Donbasu hektolitry zbytečně prolité krve, my všichni jsme ze svých peněz zaplatili desítky miliard za zbraně, náboje a granáty, které nepřinesly ani sebemenší posun k míru a aby toho nebylo málo, tak NATO aktivuje jaderné zbraně, Dánsko vyzývá své občany, aby si nakoupili zásoby jídla, pití a jodových tablet a srbský prezident Vučič varuje před tím, že tady do 3-4 měsíců realisticky může vypuknout konflikt celoevropských rozměrů.

Psali jsme:

To vše jen proto, že v dubnu 2022 si mocní muži Západu přáli ve válce pokračovat. A při prosazování svých mocenských a finančních zájmů neváhali Ukrajinu obětovat a znemožnit jí dosažení míru.
Tihle lidé teď mají dvě možnosti - buď uznat porážku a dohodnout mír za ještě horších podmínek, než byly na stole před dvěma lety, nebo hnát konflikt až do naprostého kataklyzmatu a obětovat po Ukrajině i celou střední a východní Evropu.

Jak myslíte, že se rozhodnou?," zakončil svůj komentář ohledně mírové smlouvy z r. 2022 řečnickou otázkou Rajchl.

(dan, prvnizpravy.cz, repro: čt24)


Anketa

Kdo by se podle Vás měl stát příštím americkým prezidentem?