Vládní kabinet bez koulí! Zaorálek si nebral servítky

politika

Lídr kandidátky SOCDEM Lubomír Zaorálek si nebral servítky a ostře zkritizoval padající životní úroveň lidí i odliv financí z České republiky. Vládní kabinet označil za chcípacký a „nemající koule“ s tím něco udělat.

Vládní kabinet bez koulí! Zaorálek si nebral servítky
Lubomír Zaorálek (SOCDEM)
5. června 2024 - 07:22

Sociální demokracie se na tiskovém brífinku pustila velmi zostra do Fialovy pětikoaliční vlády. Zvláště nevybíravá slova volil během svého vystoupení Lubomír Zaorálek, který dlouze hovořil o odlivu peněz do daňových rájů a nedostatečném zdanění bank. Podle Zaorálka pak tyto finance chybí v podpoře občanů a ve svém projevu se odvolával na vládní studii, podle níž mělo jít o 456 miliard korun.

„Spokojujeme se s tím, že jsme kolonií,“ řekl Zaorálek s tím, že naše země je na úroveni zneužívaných afrických států.Fialův kabinet je podle lídra Sociálních demokratů kvůli tomu „Chcípácká vláda, která nemá koule a není schopna udělat to, co je evidentně v zájmu českých občanů“ a také „kolaborantem s někým, kdo není reprezentantem veřejných zájmů,“ prohlásil doslova Zaorálek.

(Tisková konference SOCDEM)

Prioritami Sociální demokracie v nadcházejících volbách mají být mzdová politika a směrnice o minimálních mzdách, zastavení odlivu peněz do daňových rájů a důsledné zdanění bank.

(ps, prvnizpravy.cz, foto: ps)


Anketa

Jste spokojeni s tím, že se Urshula Von der Leyenová stala opět šéfkou Evropské komise?

Ano 6%
transparent.gif transparent.gif
Ne 84%
transparent.gif transparent.gif
Je mi to jedno 10%
transparent.gif transparent.gif